Boxopus, czyli pobieranie jeszcze wygodniejsze

Boxopus, czyli pobieranie jeszcze wygodniejsze

Niedawno w sieci pojawiła się nowa usługa o wdzięcznej nazwie Boxopus. Serwis ten pozwala na ściąganie poprzez sieć BitTorrent bezpośrednio do Chmury i to bez użycia jakiegokolwiek klienta do torrentów.

Boxopus jest serwisem korzystającym z innego serwisu, o nazwie Dropbox. Dropbox to prosty i wygodny serwis działający od roku 2007, oferujący przechowywanie w chmurze, czyli trzymanie plików poza własnym dyskiem i prostą synchronizację na różnych urządzeniach.

Boxopus to narzędzie wczytujące torrent i pobierające samoczynnie plik bezpośrednio do specjalnego folderu na Dropboxowym koncie użytkownika. Boxopus posiada przy tym dostęp jedynie do nowego folderu, a więc cała pozostała zawartość chmury jest bezpieczna przed niepowołanymi rękami. Co to znaczy?

  • Boxopus ściąga za użytkownika, więc ten pozostaje całkowicie anonimowym.
  • Klient BitTorrent nie jest wymagany, ani nawet nadzorowanie pobierania.
  • Strony torrentowe rozpoczęły już integrację z nowym narzędziem dodając nową możliwość pobierania przez Boxopus.
  • Nic tylko włączyć pobieranie, wyjść z domu i odebrać gotowe w innym miejscu.

Co oczywiście jest równocześnie kolejnym punktem dla obiegu treści jakim jest BitTorrent. Czy autoryzowane serwisy z multimediami szybko nadgonią? Być może to jest jeden z problemów - technologia rozwija się bardzo szybko, ale wszędzie tam gdzie nielegalne obiegi pojawiają się błyskawicznie, na legalną alternatywę trzeba by sporo poczekać. Kiedy przejdzie już przez wszystkie regulacje prawne - będzie już za późno i kanał będzie zdominowany przez tych którzy byli tu pierwsi...